Cześć! Jestem Marcin – pasjonat szeroko pojętej fotografii

Od najmłodszych lat interesowałem się sztukami wizualnymi. Nieustannie eksperymentowałem w różnych przestrzeniach twórczych, aby realizować istotny dla mnie przekaz. Nie ograniczałem się w tych działaniach tylko do świata analogowego, ale intensywnie czerpałem z cyfrowych dobrodziejstw ówczesnej rzeczywistości (które w tamtych latach było bardzo ubogie). W latach późniejszych profesjonalnie kształciłem się w zakresie grafiki komputerowej w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie na wydziale informatyki oraz nabywałem szeroko rozumiane doświadczenie twórcze na wydziale budownictwa i architektury Politechniki Szczecińskiej. Na tej drugiej uczelni odkryłem piękno architektury miast i to chyba tam narodziła się moja pasja do jej obserwowania.

Zawsze moimi autorytetami były osoby ze świata sztuki, co wykształciło we mnie głód tworzenia. Połączenie tego uczucia z doświadczeniem oraz możliwościami obecnej technologii doprowadziło do narodzenia się we mnie ogromnej pasji jaką jest fotografia. Podobnie jak kiedyś, tak i dzisiaj nie ograniczam się do jednej przestrzeni – interesuje mnie zarówno fotografia cyfrowa, jak i analogowa.

Uwielbiam pracować z architekturą miast oraz odcieniami szarości przenikającymi się z lekkimi promieniami światła. Zestawienie ich ze sobą pozwala wydobyć unikalną atmosferę miasta. Wyłapywanie tej atmosfery jest głównym celem moich fotografii.

W pracy nie używam wyszukanego sprzętu. Staram się wykorzystywać to „co mam akurat pod ręką” – telefon, aparat kompaktowy. Jednak często staram się „mieć pod ręką” ulubioną lustrzankę i statyw 🙂

 

Moje body cyfrowe, których najczęściej używam:

Moje aparaty analogowe, których najczęściej używam: